Pielęgnacja paznokci
Usuwanie skórek
Aby uzyskać czysty efekt, należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy podczas usuwania skórek. Dlatego pokażemy Ci krok po kroku, jak to zrobić i jak zaimponować zadbanymi paznokciami.
Gotowi na odkryte buty
Buty z odkrytymi palcami wyglądają szczególnie dobrze z zadbanymi stopami. Nie musisz umawiać się na wizytę w salonie stylizacji paznokci: możesz zadbać o swoje stopy w domu, korzystając z odpowiednich narzędzi. W naszym przewodniku krok po kroku znajdziesz najważniejsze wskazówki dotyczące samodzielnego wykonania pedicure.
Niezależnie od tego, czy wolisz naturalną pielęgnację, czy też chcesz wyeksponować swoje stopy za pomocą jaskrawego lakieru do paznokci - tutaj znajdziesz profesjonalne instrukcje dotyczące pedicure w domu. Od orzeźwiającej kąpieli stóp po ostatni etap pielęgnacji - wyjaśnimy krok po kroku, jak sprawić, aby twoje stopy przyciągały uwagę.
Kąpiel stóp to pierwszy krok w domowej pielęgnacji stóp. Oczyszcza, zmiękcza skórę i przygotowuje stopy do kolejnych kroków. Wybierz dodatek do kąpieli stóp, który odpowiada Twoim potrzebom. Jeśli chcesz odświeżyć stopy, wybierz kąpiele z trawą cytrynową, solą morską lub mentolem.
Oto, jak to działa: Napełnij miskę wodą o temperaturze zbliżonej do temperatury ciała. Większość ludzi uważa 36 stopni za przyjemne. Upewnij się, że woda nie jest zbyt gorąca - w przeciwnym razie możesz się poparzyć. Następnie dodaj swój dodatek do wody. Możesz wybrać płyn do kąpieli, kryształki lub kule do kąpieli. Teraz poczekaj lub dokładnie wymieszaj całość, aż wszystko dobrze rozpuści się w wodzie. Pozwól stopom odpocząć w ciepłej wodzie przez około 15 do 20 minut, a następnie dokładnie osusz je miękkim ręcznikiem - również między palcami.
Alternatywnie można również użyć peelingu do stóp. Wspomaga on naturalną odnowę skóry. Oprócz olejków nawilżających, takich jak olej z awokado lub olej migdałowy, peelingi do stóp zawierają cząsteczki złuszczające, takie jak sól morska lub cukier trzcinowy. Wmasuj produkt okrężnymi ruchami w pięty i stopy, aby pobudzić krążenie i zapewnić miękką w dotyku skórę.
Maski złuszczające do stóp są szczególnie praktyczne: zawierają kwasy złuszczające, takie jak kwas salicylowy lub kwas mlekowy i można je po prostu założyć jak skarpetki. W ten sposób nie brudzisz rąk, a po krótkim czasie stosowania będziesz mieć miękkie i elastyczne stopy bez zrogowaceń.
Po tym, jak kąpiel stóp zmiękczyła skórę na twoich stopach, usuń zrogowacenia z pięt i poduszek pod palcami. Jest to naturalne zjawisko, które występuje, gdy dużo chodzisz lub stoisz przez dłuższy czas. Inne czynniki, takie jak za ciasne buty lub nieprawidłowe ułożenie stóp, mogą również prowadzić do powstawania dużej ilości zrogowaciałej skóry. Jeśli przeszkadzają ci żółte plamy, możesz je łatwo usunąć za pomocą tarki do zrogowaciałej skóry, pumeksu lub pilnika metalowego czy diamentowego.
Najłatwiej i najszybciej zrogowaciałą skórę usuniesz za pomocą elektrycznego urządzenia, które jest do tego przeznaczone. Urządzenia te działają na baterie lub są zasilane z gniazdka elektrycznego. Poruszaj nim okrężnymi ruchami po zrogowaciałej skórze. Pamiętaj, aby być delikatnym: czasami wyłączaj urządzenie i regularnie kontroluj efekt.
Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na narzędzie mechaniczne, czy elektroniczne, po zastosowaniu spłucz stopy pod bieżącą wodą i dokładnie osusz. Twoja skóra będzie cudownie gładka i miękka w dotyku.
Następnie przyszedł czas na paznokcie u stóp. Obetnij paznokcie i nadaj im odpowiedni kształt. Możesz to zrobić za pomocą pilnika, nożyczek do paznokci lub cążków, które najlepiej nadają się do bardzo grubych paznokci. Krawędź skróconego paznokcia powinna znajdować się na równi z czubkiem palca. Uważaj, aby nie usunąć rogów paznokcia. Obcięte lub przycięte paznokcie należy spiłować do prostego kształtu - dzięki temu nie będą się rozdwajać ani wrastać.
Aby mieć zadbane stopy, należy również zwrócić uwagę na skórki. Zastosuj preparat do usuwania skórek i pozostaw na trzy do pięciu minut. Następnie usuń preparat chusteczką higieniczną i delikatnie odepchnij skórę patyczkiem lub kopytkiem do skórek.
Zanurz paznokcie w swoim ulubionym kolorze - to "dopracowanie" uzupełnia rutynę pielęgnacji stóp. Ponieważ codziennie nosisz skarpetki i buty, które ocierają się o lakier do paznokci, ważne jest, aby go chronić. Dlatego najlepiej jest najpierw nałożyć cienką warstwę lakieru bazowego i pozostawić go do całkowitego wyschnięcia. Następnie czas na kolorowy lakier: nałóż cienką warstwę i pozostaw do wyschnięcia. Następnie nałóż drugą warstwę dla lepszego krycia. Na koniec nałóż warstwę błyszczącego lub matowego lakieru topcoat. Uszczelnia on kolorowy lakier i przedłuży jego trwałość.
Ścieranie zrogowaceń podrażnia skórę stóp - może ona wysychać i stawać się napięta. Dlatego pielęgnacja jest szczególnie ważna, gdy sama wykonujesz pedicure. Bogaty krem do stóp zapewnia zestresowanej skórze nowe nawilżenie. Kremy do stóp zawierają rozpieszczające składniki aktywne, takie jak olejek jojoba, aloes lub arnika, które intensywnie nawilżają skórę. Kremy z mocznikiem, masłem shea lub gliceryną również nadają stopom piękną miękkość. Wmasuj je obficie, nie zapominając o skórze między palcami. Masaż rozluźni mięśnie i sprawi, że stopy będą zrewitalizowane i odświeżone.
Po nałożeniu kremu najlepiej owinąć stopy ciepłym materiałem i zrelaksować się. Załóż miękkie skarpetki i połóż się spać. Podczas nocy krem do stóp wchłania się i rozwija swoje intensywne działanie pielęgnacyjne. Efekt następnego ranka: jedwabiście gładkie stopy.