Pielęgnacja skóry - tematy i trendy
Wałek jadeitowy
Jade Roller to narzędzie kosmetyczne do rutyny pielęgnacyjnej, która podaruje Ci wrażenia jak ze SPA. Dowiedz się, jakie właściwości mają różne kamienie szlachetne i jak używać rollera z jadeitu.
Masaż pielęgnacyjny
Kamień gua sha to narzędzie, które zapewni Ci promienną cerę. Nie tylko gwiazdy Hollywood zachwycają się tym trendem z Azji – kamień gua sha jest również integralną częścią codziennej rutyny pielęgnacyjnej wielu influencerek. Opowiemy Ci wszystko o jego pochodzeniu i pokażemy krok po kroku, jak prawidłowo go używać.
Kamień gua sha to kamień wielkości dłoni wykonany z jadeitu lub kwarcu. Zwykle ma on kształt serca lub fali. Podobno w zależności od materiału ma różne działanie. Oryginalnie gua sha to tradycyjna chińska forma masażu ciała. Ma usuwać toksyny i oczyszczać organizm.
Kamienie gua sha wykonane z kwarcu różowego lub jadeitu działają na tej samej zasadzie. Dzięki chłodnej, gładkiej powierzchni i poręcznej wielkości są potężnymi narzędziami do masażu twarzy. Podobnie do jadeitowego rollera, kamień gua sha rozwija swoje stymulujące działanie, gdy delikatnie przesuwasz go po skórze.
Pobudza wtedy krążenie krwi, zmniejsza obrzęki i redukuje drobne zmarszczki. Twoja twarz jest zaróżowiona i wygląda świeżo. Jednocześnie kamień nadaje cerze cudownie naturalny blask. Nic dziwnego, że ten mega-trend z Azji podbił już Hollywood.
Ty też chciałabyś mieć promienną, piękną i zdrową skórę od środka? W takim razie kamienie gua sha to coś dla Ciebie. Dzięki codziennemu masażowi twarzy trwającemu od pięciu do dziesięciu minut możesz zrobić coś dobrego dla swojej skóry w dłuższej perspektywie. Powód: Delikatny masaż stymuluje przepływ limfy w kanałach limfatycznych.
Dzięki temu drenażowi limfatycznemu toksyny są szybciej usuwane, obrzęki zmniejszają się, a skóra jest zaopatrywana w ważne składniki odżywcze. Efekt: Twoja skóra wygląda zdrowo i świeżo. Dodatkowo stosowanie kamienia gua sha sprzyja produkcji kolagenu. Ta ważna substancja produkowana przez organizm uelastycznia skórę i nadaje jej młodzieńczy wygląd.
Zabieg stymuluje również krążenie krwi, dzięki czemu cera zyskuje świeży i naturalny blask. Dodatkowo dzięki masażowi można rozładować napięcie w szczęce. W połączeniu z olejkiem z mięty pieprzowej może on również łagodzić lekkie bóle głowy. Ponadto kamień gua sha jest odpowiednim narzędziem do Twojego programu przeciwstarzeniowego. Masaż odpręża skórę i działa ujędrniająco na okolice brody i szyi. Ponieważ kamienie gua sha są całkowicie pozbawione substancji drażniących, nadają się do wszystkich rodzajów skóry.
Aksamitnie miękki zielony jadeit czy delikatny kwarc różowy – kamienie gua sha mogą być wykonane z różnych materiałów. I w zależności od tego, z jakiego kamienia szlachetnego są zrobione, działają na przykład uspokajająco lub rewitalizująco. Tutaj opowiemy Ci więcej o różnych efektach działania kamieni.
Stosowanie kamieni gua sha jest bardzo łatwe, przyjemne i skuteczne. Wystarczy kamień gua sha i odrobina oleju, dzięki której będzie delikatnie ślizgać się po skórze. Jeśli masz suchą skórę, olej migdałowy lub kokosowy doskonale ją nawilży. Oleje te są wyjątkowo odżywcze i intensywnie pielęgnują skórę. Oleje arganowy i jojoba są szczególnie polecane do skóry z lekkimi niedoskonałościami, ponieważ nie zatykają porów.
Jeśli pielęgnacja ma być szczególnie intensywna, podczas masażu kamieniem możesz opcjonalnie użyć wybranych przez siebie serów pielęgnacyjnych, kremów i olejków. Dzięki równomiernym ruchom produkty pielęgnacyjne szybko się wchłaniają, działają silnie i skutecznie.
Używaj kamienia gua sha przynajmniej raz dziennie. Poranny masaż uzupełnia rutynę pielęgnacyjną i działa pobudzająco, ponieważ przyspiesza krążenie krwi w twarzy. Wieczorem korzystaj leczniczego i relaksującego działania kamieni. Przed pójściem spać usuń z twarzy wszelkie napięcia.
Nasza rada: Latem włóż kamień do lodówki na 10 minut lub zanurz go na krótko w zimnej wodzie – aby otrzymać dodatkowy zastrzyk świeżości. Pokażemy Ci krok po kroku, jak wykonać skuteczny masaż twarzy kamieniem gua sha.
W ostatnich latach rollery do masażu twarzy, zwane również wałkami jadeitowymi, zyskały ogromną popularność w kosmetyce. Podobnie jak kamienie gua sha, masują twarz i pobudzają krążenie krwi – nadając cerze promienny wygląd i blask. Ale choć działanie na skórę jest zbliżone, można dostrzec pewne różnice. Kamienie gua sha mają kształt serca lub fali. Dlatego z łatwością można nimi przesuwać po konturach twarzy.
Są też tak małe i poręczne, że zmieszczą się w każdej kosmetyczce lub będą stanowić dyskretną ozdobę łazienki. Natomiast za pomocą rollera z jadeitu, różowego kwarcu lub kryształu górskiego szybko wymasujesz większe obszary twarzy, takie jak policzki czy czoło. Nasza rada: Używaj obu narzędzi razem – dla optymalnej pielęgnacji.