Tajemnica tkwi w nazwie: angielskie słowo „conceal” oznacza tyle co „ukrywać”. I dokładnie to robi korektor - za pomocą swoich barwników ukrywa cienie pod oczami, niedoskonałości skóry i zaczerwienienia. Ponadto, możesz używać go do rozjaśniania lub konturowania twarzy. Jednak nie każdy korektor potrafi wszystko jednocześnie. Wyjaśniamy, jakie są jego rodzaje i co oznaczają różne kolory.
Niezależnie od tego, czy jest płynny, kremowy czy pudrowy: korektor występuje w różnych formach.
To, na jaki korektor się zdecydujesz, zależy od Twoich potrzeb i preferencji. Jeśli chcesz mocnego krycia, lepiej wybrać korektory kremowe i pudrowe. Jeśli zależy Ci na tym, aby Twoja skóra błyszczała, lepiej wybierz płynny korektor.
Jednak korektory różnią się nie tylko rodzajem, ale także kolorami! Ponieważ mają rozjaśniać cienie lub zaczerwienienia i dostosowywać się do reszty skóry, występują w różnych odcieniach. Ponadto, tego typu kosmetyki występują również w intensywnych kolorach, takich jak: czerwony, zielony i żółty - tzw. korektory kolorystyczne, czyli korygujące. Oznacza to, że mają one na celu wyrównywanie kolorów różniących się od reszty skóry, na przykład zaczerwienień lub cieni. Działają one poprzez kontrast komplementarny.
Opiera się on na zasadzie używania kolorów leżących naprzeciwko siebie na kolorowym kole. Jeśli na przykład masz fioletowe cienie pod oczami, używasz korektora o odcieniu żółtym. To szybko wyrównuje fiolet. Jeśli cień ma odcień zielony, używasz raczej czerwonego. Zielonym korektorem eliminujesz zaczerwienienia.
W tej różnorodności rodzajów i kolorów korektorów słusznie zadajesz sobie to pytanie. Poniższe trzy pytania zawężają wybór właściwego produktu.
Pokażemy Ci, jak krok po kroku zakryć ciemne cienie pod oczami i otworzyć swój wzrok. Wszystko, czego potrzebujesz, to nawykowa pielęgnacja skóry lub serum, podkład, korektor o odcieniu nieco jaśniejszym niż Twój naturalny odcień skóry oraz transparentny puder.
Porada: bardziej pobudzonego spojrzenia uzyskasz, gdy dodasz trochę korektora bezpośrednio pod łuk brwiowy i rozblendujesz go w dół. Chcesz dodatkowego efektu liftingu? Przejdź ponownie na dolny, zewnętrzny brzeg oka. Nałóż trochę korektora i wklep go pod kątem ku górze w kierunku brzegu twarzy. Delikatnie rozblenduj go, aby harmonijnie się wkomponował. To sprawi, że Twoje powieki będą wyglądały na uniesione, nadając Ci świeży wygląd.
Korektor to prawdziwy wszechstronny produkt, ponieważ można go używać do osiągnięcia jednolitego kolorytu skóry także poza obszarem oczu.