Darmowa dostawa od 149zł lub z Douglas Collection  Bezpłatny zwrot przez 30 dni   Dostawa w 1-2 dni robocze¹   2 próbki gratis¹

Jak nakładać korektor?

Oto jak to zrobić
Nakładając korektor, uzyskasz świeży wygląd, ukryjesz cienie i zaczerwienienia oraz dodasz blasku swojej twarzy. Jak to zrobić i jaki produkt jest dla Ciebie odpowiedni, dowiesz się tutaj.
Krótko i na temat: najważniejsze informacje na temat nakładania korektora
  • Krok 1: Nałóż krem na skórę i nałóż podkład lub krem BB.
  • Krok 2: Nałóż niewielką ilość korektora pod wewnętrzny kącik oka i dolny zewnętrzny brzeg oka, a następnie wymieszaj oba punkty za pomocą palca serdecznego. Alternatywnie możesz użyć gąbki Beauty Blender lub pędzla.
  • Krok 3: Opcjonalnie możesz utrwalić korektor przezroczystym pudrem lub sprayem do utrwalania. Szczegółowe instrukcje dotyczące korzystania z korektora znajdziesz poniżej.

Co to jest korektor?

Tajemnica tkwi w nazwie: angielskie słowo „conceal” oznacza tyle co „ukrywać”. I dokładnie to robi korektor - za pomocą swoich barwników ukrywa cienie pod oczami, niedoskonałości skóry i zaczerwienienia. Ponadto, możesz używać go do rozjaśniania lub konturowania twarzy. Jednak nie każdy korektor potrafi wszystko jednocześnie. Wyjaśniamy, jakie są jego rodzaje i co oznaczają różne kolory.

Niezależnie od tego, czy jest płynny, kremowy czy pudrowy: korektor występuje w różnych formach.

  • Płynne korektory: Klasyczny korektor jest płynny i łatwy do nałożenia. Pokrycie jest raczej lekkie. Możesz je zwiększyć, nakładając kilka warstw.
  • Kremowe korektory: Zawierają one więcej barwników niż płynne korektory. Dlatego ich pokrycie jest większe.
  • Korektor w sztyfcie: Trochę sztywniejszy niż kremowy korektor, nakładany na obszary, które chcesz zakryć. W zasadzie działa jak korektor o kolorze skóry.
  • Pudrowe korektory: składają się prawie wyłącznie z luźnych barwników, dlatego mają największe pokrycie

To, na jaki korektor się zdecydujesz, zależy od Twoich potrzeb i preferencji. Jeśli chcesz mocnego krycia, lepiej wybrać korektory kremowe i pudrowe. Jeśli zależy Ci na tym, aby Twoja skóra błyszczała, lepiej wybierz płynny korektor.

Jednak korektory różnią się nie tylko rodzajem, ale także kolorami! Ponieważ mają rozjaśniać cienie lub zaczerwienienia i dostosowywać się do reszty skóry, występują w różnych odcieniach. Ponadto, tego typu kosmetyki występują również w intensywnych kolorach, takich jak: czerwony, zielony i żółty - tzw. korektory kolorystyczne, czyli korygujące. Oznacza to, że mają one na celu wyrównywanie kolorów różniących się od reszty skóry, na przykład zaczerwienień lub cieni. Działają one poprzez kontrast komplementarny.

Opiera się on na zasadzie używania kolorów leżących naprzeciwko siebie na kolorowym kole. Jeśli na przykład masz fioletowe cienie pod oczami, używasz korektora o odcieniu żółtym. To szybko wyrównuje fiolet. Jeśli cień ma odcień zielony, używasz raczej czerwonego. Zielonym korektorem eliminujesz zaczerwienienia.

Jaki korektor pasuje do mnie?

W tej różnorodności rodzajów i kolorów korektorów słusznie zadajesz sobie to pytanie. Poniższe trzy pytania zawężają wybór właściwego produktu.

  1. Jaki jest mój rodzaj skóry? Rodzaj skóry odgrywa istotną rolę w wyborze korektora. Ogólna zasada brzmi: im bardziej tłusta skóra, tym bardziej suchy powinien być korektor. W ten sposób lepiej utrzymuje się na skórze i wygląda tak samo po godzinach, jak w chwili nałożenia. Z kolei suche wersje dodatkowo odciągają wilgoć z już suchych obszarów skóry i tworzą kruchość. Dla dojrzałej cery dodatkową korzyścią są korektory zawierające substancje przeciwstarzeniowe, takie jak Q10 lub ekstrakt z jagód goji. Mogą one odświeżyć skórę i zmniejszyć zmarszczki.
  2. Jaki jest mój typ makijażu? Jeśli jesteś raczej naturalnym typem, zazwyczaj wystarczy lekki korektor o płynnym pokryciu. Delikatnie wyrównuje i zapewnia naturalny wygląd. Jeśli preferujesz idealne i jednolite wykończenie, odpowiedni jest dla Ciebie produkt o mocnym kryciu. Bez względu na to, co chcesz nim zakryć - nic już nie przebije.
  3. Jaki efekt chcę osiągnąć? Jeśli chcesz bardziej pobudzonego spojrzenia lub rozwietlić twarz, postaw na korektor o odcieniu nieco jaśniejszym niż Twój naturalny odcień skóry. Jeżeli Twoim celem jest delikatne wyrównanie, najlepiej jest, gdy produkt ma ten sam odcień co Twoja skóra. Natomiast zaczerwienienia lub cienie zaznaczysz korektorami w odpowiednich kolorach komplementarnych.

Prawidłowe nakładanie korektora

Pokażemy Ci, jak krok po kroku zakryć ciemne cienie pod oczami i otworzyć swój wzrok. Wszystko, czego potrzebujesz, to nawykowa pielęgnacja skóry lub serum, podkład, korektor o odcieniu nieco jaśniejszym niż Twój naturalny odcień skóry oraz transparentny puder.

  • Przed korektorem: zanim przystąpisz do nakładania korektora, przygotuj skórę. Postępuj zgodnie z codziennym nawykiem pielęgnacyjnym. Zastosuj na okolicę oczu dodatkową porcję nawilżenia, na przykład za pomocą serum. Dzięki temu delikatna skóra w tym miejscu pozostanie wilgotna przez cały dzień, a korektor nie będzie osiadał w małych suchych zmarszczkach. Następnie nałóż podkład. Alternatywnie, jeśli wolisz bardziej naturalny wygląd, możesz użyć kremu BB. Ważne jest tylko, aby stworzyć bazę, w którą później można będzie wkomponować korektor. W przeciwnym razie makijaż nie będzie wyglądał równomiernie.
  • Nakładanie korektora: po odpowiednim przygotowaniu twarzy możesz nałożyć korektor. Wklep niewielką ilość korektora pod wewnętrzny kącik oka i dolny zewnętrzny brzeg oka. Teraz wymieszaj oba punkty w kierunku środka palcem serdecznym, gąbką Beauty Blender lub pędzlem - tym, z którym czujesz się najbardziej komfortowo.
  • Po korektorze: jeśli chcesz przedłużyć trwałość korektora, możesz go utrwalić według uznania. W tym celu nałóż obficie transparentnego pudru pod oczy i pozostaw go tam do czasu jego działania. Po kilku minutach usuń nadmiar pudru pędzlem i wymieszaj resztę w kierunku policzków. W ten sposób uzyskasz harmonijny przejście do twarzy. Jeśli to trwa zbyt długo, możesz zamiast tego użyć sprayu do utrwalania. Po prostu spryskaj go na twarz. Tam osiada i utrwala makijaż na cały dzień. Dla dodatkowego mocnego trzymania możesz po prostu połączyć puder i spray do utrwalania, choć utrwalanie jest opcjonalne i nie jest konieczne.

Porada: bardziej pobudzonego spojrzenia uzyskasz, gdy dodasz trochę korektora bezpośrednio pod łuk brwiowy i rozblendujesz go w dół. Chcesz dodatkowego efektu liftingu? Przejdź ponownie na dolny, zewnętrzny brzeg oka. Nałóż trochę korektora i wklep go pod kątem ku górze w kierunku brzegu twarzy. Delikatnie rozblenduj go, aby harmonijnie się wkomponował. To sprawi, że Twoje powieki będą wyglądały na uniesione, nadając Ci świeży wygląd.

Mini poradniki: Ukrywanie zaczerwień i rozjaśnianie twarzy

Korektor to prawdziwy wszechstronny produkt, ponieważ można go używać do osiągnięcia jednolitego kolorytu skóry także poza obszarem oczu.

  • "Wyrównywanie zaczerwień: czy to przy nadchodzących niedoskonałościach skóry czy też ze względu na skłonność do zaczerwienienia skóry: zaczerwienione obszary skóry łatwo wyrównasz za pomocą zielonego korektora. Na początku swojej rutyny makijażowej nałóż jego niewielką ilość w to miejsce i wklep produkt palcem serdecznym lub pędzlem do makijażu. Możesz potem kontynuować makijaż.
  • Zakrywanie niedoskonałości: chcesz, aby Twoje niedoskonałości skóry były praktycznie niewidoczne? To możliwe, w pewnym stopniu, za pomocą korektora o kolorze zbliżonym do Twojego odcienia skóry. Najpierw użyj podkładu, a następnie korektora. Nakładaj go cienkimi warstwami, aż zleje się z resztą skóry. Niedoskonałość staje się prawie niewidoczna.
  • Podkreślanie: chcesz podkreślić poszczególne części twarzy, na przykład nos, lub chcesz wykonać konturowanie? To również możliwe za pomocą korektora. Powinien być o odcień jaśniejszy niż Twój naturalny kolor skóry. Najpierw użyj podkładu, a następnie korektora. Następnie nałóż go na te miejsca, które chcesz podkreślić, na przykład na grzbiet nosa i jego koniec. Wklep produkt gąbką Beauty Blender. Te obszary teraz się wyróżniają, nadając Twojej twarzy głębię.

Jak nakładać korektor?

(1)
Cena
Rodzaj produktu
Marka
Dla kogo
Kolor
Polecane
Sortuj według: